CHALLENGE CENUSARU 13-15 Septembrie 2019 (48 de ore)

Pescuit la crap
Avatar utilizator
Eduard Vrabie
Site Admin
Mesaje: 232
Membru din: Dum Feb 25, 2018 9:27 am

CHALLENGE CENUSARU 13-15 Septembrie 2019 (48 de ore)

Mesaj de Eduard Vrabie » Mie Apr 24, 2019 9:28 pm

Organizator: Eduard Vrabie cu sprijinul administratiei baltii Cenusaru 1
Balta Cenusaru 1 (Valea Ciresului) - jud. Teleorman
Perioada: 13-15 Septembrie 2019 (48 ORE - VINERI - DUMINICA)
Locuri: 21
Taxa de participare: 425 lei (echipa 2-3 pescari cu drepturi depline)

3 sectoare A, B si C

SECTOR A - STANDURI -7

SECTOR B - STANDURI -7

SECTOR C - STANDURI -7

* Vor fi intocmite 2 clasamente: cantitate + calitate (cei mai mari 5 pesti);
* Premii la general din cele 2 clasamente;
* Castiga cel mai mic punctaj;
* In caz de egalitate departajarea se face dupa cantitatea cea mai mare de peste prins.

Se puncteaza: crapul comun, crapul oglinda si amurul indiferent de greutate.

PREMII LA GENERAL:

LOCUL I - CUPE + DIPLOME + eventual sponsori
LOCUL II - CUPE + DIPLOME + eventual sponsori
LOCUL III - CUPE + DIPLOME + eventual sponsori

PREMII SPECIALE

VOUCHER 1000 DE EURO IN PRODUSE OFERIT DE MG SPECIAL CARP (MIRCEA GHERAN) LA PRIMUL AMUR (TEN) DE 25,00 KG.


REGULAMENT

1. 4 lansete / echipa, un singur carlig la fiecare. (ELIMINARE)
2. Este interzisa nada vie. (ELIMINARE)
3. Al treilea pescar are drepturi depline.
4. Concurentii sunt obligati sa nu prezinte la cantar pesti raniti sau morti (AVERTISMENT).
5. Concurentii trebuie sa manevreze cu grija crapii pe mal.(AVERTISMENT)
6. Numarul minim de saci pe care trebuie sa-l aiba o echipa este de 15.
7. Sunt obligatorii monturile care sa permita eliberarea plumbului in caz de ruptura.
8. Concurentii sunt obligati sa anunte potentialii vizitatori ca nu au voie cu masina pe lac. Se pot primi vizite la stand pana la lasarea intunericului si doar pe jos.(AVERTISMENT)
9. Concurentii nu au voie sa circule cu masina intre standuri in perioada desfasurarii competitiei.(AVERTISMENT)
10. Concurentii sunt obligati sa trateze competitia cu sportivitate, fara urlete, scandal, muzica sau alte manifestari huliganice.(AVERTISMENT)
11. Este interzisa folosirea oricarui tip de de sonar sau barca de nadit. (ELIMINARE)
12. In cort este permis iluminatul de orice fel. In afara acestuia nu este permisa decat lanterna de cap(AVERTISMENT)
13. Concurentii sunt rugati sa lase standul in perfecta stare de curatenie la final, fara chistoace de tigari , coji de seminte sau gunoaie imprastiate.
14. Toate activitatile legate de pescuit (nadit, lansat, drill) se desfasoara in zona standului, fara a deranja vecinii de pescuit.(AVERTISMENT)
15. Pe durata concursului echipele pot face o singura schimbare. Schimbarea trebuie anuntata arbitrilor de sector si consemnata in foaia de concurs.
16. Nadirea grea este permisa doar in timpul zilei intre orele 08:00 – 17:00. Nadirea grea inseamna aruncarea in apa a oricarei nade cu diametrul mai mare de 30 mm sau folosirea rachetei de nadit sau a catapultei. In restul perioadei se poate nadi DOAR CU COBRA DE MAX 30 mm . (AVERTISMENT)
17. Echipele sunt obligate sa cantareasca toti crapii prinsi, nu este voie sa retii pestele in sac decat pana la primul cantar oficial.(AVERTISMENT)
18.Se poate pescui cu plumb fix, pierdut sau in line, feeder sau arc naditor.
19.Se poate pescui si nadi cu orice, mai putin nada vie.
20.Pana la ora oficiala de start a concursului, pescarii nu au voie sa nadeasca sau sa lanseze nimic in apa.(AVERTISMENT)
21.Drillurile se fac numai din stand, in cazuri de forta majora vecini putandu-si da acceptul la scoaterea pestelui in dreptul lor. In cazul in care nu sunt de acord si fac contestatie, concurentul va primi AVERTISMENT.
22. Orice incercare de fraudare a rezultatelor, a fiselor de arbitraj sau comportamentul necivilizat fata de organizator sau brigada de arbitrii, atrage ELIMINAREA directa din concurs.
23. Daca o echipa inteapa un peste la finalul concursului , are 15 min la dispozitie sa-l scoata si trebuie sa anunte OBLIGATORIU , un vecin de stand sau arbitrii , altfel pestele nu se va puncta.

ARBITRAJ

A.Se fac 2 cantariri pe zi, dimineata incepand cu ora 07:30 si seara incepand cu ora 17:00.
B.La aceste cantariri un vecin de stand este OBLIGAT sa participe .
Exceptie face cazul cand un concurent a prins o captura mai mare de 10 kg. Atunci se pot face si cantariri intre cantarele oficiale. Noaptea nu se fac cantariri decat in cazuri speciale, care nu suporta amanare,sau o captura mai mare de 15 kg
C.In cazul capturarii amurilor, concurentii pot cere arbitrilor cantar suplimentar, iar acestia vor cantari daca considera ca este cazul.
D.Chiar si in timpul cantarelor oficiale, concurentii au dreptul sa acorde prioritate activitatiilor de pescuit in defavoarea cantaririi crapilor.
E.Arbitrii sunt obligati sa aplice regulamentul, sa SE AUTOSESIZEZE cand este cazul si sa noteze avertismentele in foaia de arbitraj.
In cazul in care apar neintelegeri intre doi concurenti vecini (referitoare la zona de pescuit cel care ia decizia finala este arbitrul sef (SAU ORGANIZATORUL), care va hotari locul amplasarii markerului .
F.Contestatiile pot fi aduse la cunostiinta arbitrului principal DOAR in scris si in cel mult 1a o ora de la consumarea faptei, asta in cazul in care arbitrul nu se autosesizeaza. Orice contestatie ulterioara nu va mai fi luata in seama. La o contestatie scrisa se depune o garantie de 100 RON. In cazul in care contestatia se dovedeste indreptatita, echipa primeste garantia inapoi.

Inscrierile se fac aici sau la nr de telefon: 0728.86.86.46 - Eduard Vrabie
PLATA AVANSULUI (250 LEI) SE POATE FACE SI PRIN ORDIN BANCAR, contul se comunica la telefon.
Avansul nu se returneaza(echipa trebuie să vînda locul).



Avatar utilizator
Eduard Vrabie
Site Admin
Mesaje: 232
Membru din: Dum Feb 25, 2018 9:27 am

Re: CHALLENGE CENUSARU 13-15 Septembrie 2019 (48 de ore)

Mesaj de Eduard Vrabie » Mie Apr 24, 2019 9:29 pm

Lista de participare:

1. Dragos Babonea + Anca Babonea - achitat avans
2 Johnny TooFish - achitat integral
3. Catalin Mary - TP TEAM - achitat integral
4. Alex Dănilă + Relu Dobrescu - achitat integral
5. Alex Breten - TP Team 2 - achitat integral

Lista de intentie:
BSB CARP BOILIES -MIHAI KRAUS +Parteneri
George Stoica + Viorel Craciun
Lucian Chiticaru
Senzor Oltenia
Cristi Mihalache + parteneri
Adi Dobre + Laurentiu Crangasu + Victor Constantin
Cătălin Gheorghiu + Geambașu Aurel + Valentin Petrescu
Crocodile Team
Raduca Madalin+ parteneri
Daniel Eremia + Sava Bogdan + Puscasu Razvan
Acs cobra - Cristi Vasile
Gabriel Raducanu + partener



Avatar utilizator
Eduard Vrabie
Site Admin
Mesaje: 232
Membru din: Dum Feb 25, 2018 9:27 am

Re: CHALLENGE CENUSARU 13-15 Septembrie 2019 (48 de ore)

Mesaj de Eduard Vrabie » Joi Apr 25, 2019 7:38 pm

Lista de participare:

1. Dragos Babonea + Anca Babonea - achitat avans
2 Johnny TooFish - achitat integral
3. Catalin Mary - TP TEAM - achitat integral
4. Alex Dănilă + Relu Dobrescu - achitat integral
5. Alex Breten - TP Team 2 - achitat integral

Lista de intentie:

BSB CARP BOILIES -MIHAI KRAUS +Parteneri
George Stoica + Viorel Craciun
Lucian Chiticaru
Senzor Oltenia
Cristi Mihalache + parteneri
Adi Dobre + Laurentiu Crangasu + Victor Constantin
Cătălin Gheorghiu + Geambașu Aurel + Valentin Petrescu
Crocodile Team
Raduca Madalin+ parteneri
Daniel Eremia + Sava Bogdan + Puscasu Razvan
Acs cobra - Cristi Vasile
Gabriel Raducanu + partener
Daniel Badislav
Florin Darvareanu
Maftei Cristian



Avatar utilizator
Eduard Vrabie
Site Admin
Mesaje: 232
Membru din: Dum Feb 25, 2018 9:27 am

Re: CHALLENGE CENUSARU 13-15 Septembrie 2019 (48 de ore)

Mesaj de Eduard Vrabie » Lun Apr 29, 2019 9:32 am

Lista de participare:

1. Dragos Babonea + Anca Babonea - achitat avans
2 Johnny TooFish - achitat integral
3. Catalin Mary - TP TEAM - achitat integral
4. Alex Dănilă + Relu Dobrescu - achitat integral
5. Alex Breten - TP Team 2 - achitat integral

Lista de intentie:
BSB CARP BOILIES -MIHAI KRAUS +Parteneri
George Stoica + Viorel Craciun
Lucian Chiticaru
Senzor Oltenia
Cristi Mihalache + parteneri
Adi Dobre + Laurentiu Crangasu + Victor Constantin
Cătălin Gheorghiu + Geambașu Aurel + Valentin Petrescu
Crocodile Team
Raduca Madalin+ parteneri
Daniel Eremia + Sava Bogdan + Puscasu Razvan
Acs cobra - Cristi Vasile
Gabriel Raducanu + partener
Daniel Badislav
Florin Darvareanu
Maftei Cristian
Alex Dumitru



Avatar utilizator
Eduard Vrabie
Site Admin
Mesaje: 232
Membru din: Dum Feb 25, 2018 9:27 am

Re: CHALLENGE CENUSARU 13-15 Septembrie 2019 (48 de ore)

Mesaj de Eduard Vrabie » Lun Mai 06, 2019 7:56 pm

Lista de participare:

1. Dragos Babonea + Anca Babonea - achitat avans
2 Johnny TooFish - achitat integral
3. Catalin Mary - TP TEAM - achitat integral
4. Alex Dănilă + Relu Dobrescu - achitat integral
5. Alex Breten - TP Team 2 - achitat integral
6. Calota Marian + Bahnea Laurentiu +Bahnea Madalin

Lista de intentie:
BSB CARP BOILIES -MIHAI KRAUS +Parteneri
George Stoica + Viorel Craciun
Lucian Chiticaru
Senzor Oltenia
Cristi Mihalache + parteneri
Adi Dobre + Laurentiu Crangasu + Victor Constantin
Cătălin Gheorghiu + Geambașu Aurel + Valentin Petrescu
Crocodile Team
Raduca Madalin+ parteneri
Daniel Eremia + Sava Bogdan + Puscasu Razvan
Acs cobra - Cristi Vasile
Gabriel Raducanu + partener
Alex Dumitru
Hoinarii Baltilor - Filip Florin



Avatar utilizator
Eduard Vrabie
Site Admin
Mesaje: 232
Membru din: Dum Feb 25, 2018 9:27 am

Re: CHALLENGE CENUSARU 13-15 Septembrie 2019 (48 de ore)

Mesaj de Eduard Vrabie » Sâm Mai 11, 2019 11:32 am

Lista de participare:

1. Dragos Babonea + Anca Babonea - achitat avans
2 Johnny TooFish - achitat integral
3. Catalin Mary - TP TEAM - achitat integral
4. Alex Dănilă + Relu Dobrescu - achitat integral
5. Alex Breten - TP Team 2 - achitat integral
6. Calota Marian + Bahnea Laurentiu + Bahnea Madalin - achitat avans
7. Hoinarii Baltilor - Filip Florin - achitat avans
8. Mihai Catalin + partener - achitat avans
9. Mosharu Team -achitat avans
10. Florin Darvareanu + parteneri - achitat avans
11. Baronu + parteneri - achitat avans
12. Maftei Cristian + Andrei Ștefan - achitat avans
13. Viorel Busuioc + Alex Neacsu +1na' - achitat avans

Lista de intentie:

George Stoica + Viorel Craciun
Lucian Chiticaru
Senzor Oltenia
Cristi Mihalache + parteneri
Adi Dobre + Laurentiu Crangasu + Victor Constantin
Cătălin Gheorghiu + Geambașu Aurel + Valentin Petrescu
Crocodile Team
Raduca Madalin+ parteneri
Daniel Eremia + Sava Bogdan + Puscasu Razvan
Acs cobra - Cristi Vasile
Gabriel Raducanu + partener
Alex Dumitru



Scrie răspuns